ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4542761
*
nr 454 2761
Spegel
rokokostil, höjd: 80
Utrop:
300 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 februari 2007
kl 16:13:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/2 21:19:29
1
300 kr
18/2 21:18:05
2
350 kr
19/2 10:49:56
3
600 kr
19/2 11:31:28
2
450 kr
19/2 15:19:57
4
600 kr
19/2 15:21:59
4
700 kr
19/2 15:31:32
5
700 kr
19/2 15:55:29
6
800 kr
19/2 15:58:39
7
800 kr
19/2 15:59:52
7
850 kr
19/2 16:03:03
6
900 kr
19/2 16:08:03
8
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 454 2761
Spegel
rokokostil, höjd: 80
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 950 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 februari 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/2 21:19:29 | 1 | 300 kr |
18/2 21:18:05 | 2 | 350 kr |
19/2 10:49:56 | 3 | 600 kr |
19/2 11:31:28 | 2 | 450 kr |
19/2 15:19:57 | 4 | 600 kr |
19/2 15:21:59 | 4 | 700 kr |
19/2 15:31:32 | 5 | 700 kr |
19/2 15:55:29 | 6 | 800 kr |
19/2 15:58:39 | 7 | 800 kr |
19/2 15:59:52 | 7 | 850 kr |
19/2 16:03:03 | 6 | 900 kr |
19/2 16:08:03 | 8 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27